Array

Мисија и цел

Во време на брз технолошки развој, глобализација, информатичка револуција и реформи во образовнието, се трудиме, подготвени да го дочекаме, прифаќајќи ги промените и новонастанатите услови како предизвик, борејќи се за својата позиција и афирмација со постигнување на нови применливи знаења, квалитет, иновативност и искористување на сите внатрешни потенцијали на училиштето.

 

СОУ Гимназија „Добри Даскалов“
Образовно рандеву 2010 PDF Печати Е-пошта
недела, 07 ноември 2010 13:20

На 30 и 31 октомври, во Прилеп се одржа „Образовно ранедеву 2010“ во организација на МАССУМ (Младинска организација на средни стручни училишта на Македонија) со поддршка  на УСАИД, Министерството  за образование и наука и Бизнис партнери.

Последно освежено на недела, 07 ноември 2010 16:32
Повеќе...
 
Презентации на тема „Живот-ДА Дрога-Не“ PDF Печати Е-пошта
сабота, 30 октомври 2010 18:26

Во текот на месец октомври Полициската станица од општа надлежност Кавадарци, под раководство на инспекторите за превенција г-дин Димитар Каракулев, г-ѓа Благица Кицева, началникот за превенција г-дин Ненко Александров и претставник од ОБСЕ во соработка со млади волонтери - ученици од гимназијата организираа и реализираа повеќе презентации на тема „Живот-ДА Дрога-Не“.

Последно освежено на понеделник, 03 јануари 2011 18:32
Повеќе...
 
Кампања за Денот против гладот PDF Печати Е-пошта
недела, 17 октомври 2010 16:24

 DenProtivGladot1

Меѓународниот ден на гладот -16 Октомври, со бројни активности се одбележува насекаде во светот. Општинската организација на Црвен крст, Кавадарци во соработка со нашето училиште, мобилизира ученици – доброволци коишто имаа задача да поделат талони, вредни 20 денари, во сите основни и среди училишта од градот, сите организации, институции, градски локали, туристички агенции и сл.

Последно освежено на четврток, 04 ноември 2010 12:44
Повеќе...
 
Проект eTwinning, музиката ги поврзува луѓето PDF Печати Е-пошта
четврток, 28 октомври 2010 18:46

Од месец септември 2010 година, нашето училиште е вклучено во проектот eTwinning – Music Connecting People – Mузиката ги поврзува луѓето – проект во кој учествуваат 25 училишта од 25 земји на Европската унија.

eTwinning

Учениците од II и IV година, кои учествуваат во овој проект, имаат задача преку презентации да го претстават своето училиште, својот град и македонската музика. Во месец април истите ке изработат музичка презентација со која ке ја претставуваат нашата земја и ке учествуваат во избор за најдобра музичка изведба.

 Линк кон Wiki сајтот http://musicconnectingpeople.pbworks.com

Последно освежено на четврток, 28 октомври 2010 18:56
 
25 Октомври – Европски ден на граѓанската правда PDF Печати Е-пошта
среда, 27 октомври 2010 08:25

Обединета Европа некогаш беше сон на Виктор Иго и на филозофите, а сега е реалност кон која се стреми и Р.Македонија.

25 Октомври како европски ден на граѓанската правда, во Европа се слави од 2003 год., а кај нас за првпат, годинава, се одбележа овој ден со отворање на вратите на судовите и другите правосудни институции за граѓаните.

Последно освежено на среда, 27 октомври 2010 08:42
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Следно > Крај >>

Страница 93 од 104

Креативно катче

Банер

Кажи нешто

Банер

Стани гимназијалец!!!

Банер


Кодекс за однесување на учениците

Банер

Флаер

Банер
Facebook Image

е-списанија

Youtube Channel
Wiki

Wikipedia

Go macedonian english german french italian

Систем за е-учење

Банер

iOERc.mk

Банер

DIGITeachEUrope

Банер

Отворени едукативни ресурси

Огласна табла

Банер

Информации за Државна матура

Банер

Времетраење на часовите

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер