Array

Мисија и цел

Знаењето е едно од ретките нешта што можат да се даваат и да се примаат безгранично. Мисијата на сите наставници е несебично да го делат знаењето на сите ученици што сакаат да го усвојат и да го примат. Наша цел е да ги мотивираме учениците како да учат, со креативни методи и техники коишто постојано ги усовршуваме, со најновите средства на информатичката технологија, што постојано ги обновуваме. Знаењето го создаваме, го пренесуваме и го имплементираме кај сите наши ученици.

СОУ Гимназија „Добри Даскалов“
Клио – квиз на знаење од историја PDF Печати Е-пошта
петок, 04 март 2011 15:04

Љубовта кон историјата како наука,желбата на учениците за знаења за нивната татковина заедно со волјата и вложениот труд се одлична комбинација за успех. Благодарение на тоа што имаме богата историја, но и на тоа што имаме вредни и успешни ученици и оваа година се одржа квизот Клио по историја. Квизот беше организиран од страна на професорите по историја проф. Наташа Матакова и проф. Блаже Јованов.

Повеќе...
 
„Етика и морал“ – предавање од проф. д-р Кирил Темков PDF Печати Е-пошта
вторник, 01 март 2011 00:00

На 1 март 2011 година во Гимназијата „Добри Даскалов“ Кавадарци, пензионираниот професор по етика, д-р Кирил Темков, одржа предавања за учениците од втора и четврта година кои беа проследени со големо внимание.

Последно освежено на среда, 16 март 2011 20:47
Повеќе...
 
Целта мораме да ја поставиме уште сега, за да можеме да ја реализираме! PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 2
НајлошоНајдобро 
петок, 25 февруари 2011 20:30

Проектот  „Мојата идна професија“ и оваа година успешно продолжува да се реализира со интересни дебати за учениците, со цел за нивно понатамошно професионално ориентирање. Успешноста на дебатите се должи на гостувањето на компетентни и образовани луѓе – професионалци во својата област.

На ден 25.02.2011 година, во 18:05 часот во Кино-салата на училиштето беше организирана првата дебата на која учествуваа дипломирани економисти успешни во својата професионална кариера.

Последно освежено на четврток, 24 март 2011 20:32
Повеќе...
 
Дегустација на топли природни и растителни пијалаци PDF Печати Е-пошта
четврток, 10 февруари 2011 19:11

Гимназијата „Добри Даскалов“ е истакнато средно училиште коешто е организатор на голем број акции, презентации и проекти. Во сите овие проекти активно учествуваат учениците под менторство на нивните професори. Минатата седмица на 10.02.2011 год. во холот на нашето училиште се направи презентација и дегустација на растителни природни и топли напитоци, како дел од богатите содржини на Еко-проектот којшто почна да се реализира оваа година.

Последно освежено на среда, 16 февруари 2011 15:12
Повеќе...
 
Претстава за паметење PDF Печати Е-пошта
среда, 09 февруари 2011 15:06

Во пресрет денот на вљубените и во духот на празничната љубовна магија, на 9 февруари со почеток во 18 часот ние младите од нашиот град бевме пријатно изненадени од еден редок културен настан.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Следно > Крај >>

Страница 96 од 110

Креативно катче

Банер

Кажи нешто

Банер

Стани гимназијалец!!!

Банер


Кодекс за однесување на учениците

Банер

Флаер

Банер
Facebook Image

е-списанија

Youtube Channel
Wiki

Wikipedia

Go macedonian english german french italian

Систем за е-учење

Банер

iOERc.mk

Банер

DIGITeachEUrope

Банер

Отворени едукативни ресурси

Огласна табла

Банер

Информации за Државна матура

Банер

Времетраење на часовите

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер