Array

Мисија и цел

Во време на брз технолошки развој, глобализација, информатичка револуција и реформи во образовнието, се трудиме, подготвени да го дочекаме, прифаќајќи ги промените и новонастанатите услови како предизвик, борејќи се за својата позиција и афирмација со постигнување на нови применливи знаења, квалитет, иновативност и искористување на сите внатрешни потенцијали на училиштето.

 

СОУ Гимназија „Добри Даскалов“
Матурска парада 2010 PDF Печати Е-пошта
вторник, 25 мај 2010 07:10

Ако постои некој период од човековиот живот, на кој тој никогаш не останува рамнодушен во своите спомени, тоа е сигурно младоста. Но, она што ја прави толку посебна се токму средношколските денови кои траат пократко од секундите, а остануваат врежани во срцата подолго и од вековите.

Последно освежено на четврток, 30 септември 2010 22:54
Повеќе...
 
Дводневната посета во Крушево PDF Печати Е-пошта
четврток, 20 мај 2010 07:09

Акцијата за борба против изостаноците којашто беше организирана во месец март, во СОУ Гимназија „Добри Даскалов“ донесе позитивни резултати. Благодарение на оваа акција учениците од I-година кои немаа изостаноци и покажаа одличен успех по сите предмети на крајот на третото тромесечје добија награда, дводневна екскурзија во Крушево.

Последно освежено на сабота, 02 октомври 2010 19:43
Повеќе...
 
Македонска олимпијада по информатика PDF Печати Е-пошта
понеделник, 17 мај 2010 07:08

После успешните Eлектронски натпревари, Регионалните и Државниот натпревар по информатика дојде време најистрајните и најамбициозните млади програмери да се соочат меѓу себе на XIV Македонска олимпијада по информатика и со тоа да се комплетира тимот кој ќе ја претставува Македонија на меѓународните натпревари.

Последно освежено на сабота, 02 октомври 2010 17:10
Повеќе...
 
Републички натпревар по физика PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 
среда, 12 мај 2010 14:06

На 08.05.2010 година во просториите на Природно-математичкиот факултет во Скопје се одржа Републичкиот натпревар по физика.

Последно освежено на четврток, 30 септември 2010 22:55
Повеќе...
 
При изборот на сопствената професија, учениците треба да ги следат сопствените импулси PDF Печати Е-пошта
среда, 12 мај 2010 14:05

Дебатите на тема „Мојата идна професија“ организирани за учениците – матуранти досега се покажаа како исклучително успешна реализација за што потврдуваат интересот и присутноста на учениците.

Последно освежено на четврток, 30 септември 2010 22:55
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Следно > Крај >>

Страница 97 од 105

Креативно катче

Банер

Кажи нешто

Банер

Стани гимназијалец!!!

Банер


Кодекс за однесување на учениците

Банер

Флаер

Банер
Facebook Image

е-списанија

Youtube Channel
Wiki

Wikipedia

Go macedonian english german french italian

Систем за е-учење

Банер

iOERc.mk

Банер

DIGITeachEUrope

Банер

Отворени едукативни ресурси

Огласна табла

Банер

Информации за Државна матура

Банер

Времетраење на часовите

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер