Array

Мисија и цел

Во време на брз технолошки развој, глобализација, информатичка револуција и реформи во образовнието, се трудиме, подготвени да го дочекаме, прифаќајќи ги промените и новонастанатите услови како предизвик, борејќи се за својата позиција и афирмација со постигнување на нови применливи знаења, квалитет, иновативност и искористување на сите внатрешни потенцијали на училиштето.

 

СОУ Гимназија „Добри Даскалов“
Флаер за проектот „Еко-училиште“ PDF Печати Е-пошта
петок, 03 декември 2010 12:34

За подобро запознавање и помасовно вклучување на учениците во еко-проектот, членовите на еко-одборот изготвија флаер за учениците.

Екологијата е Ваша иднина. Станете активен учесник во програмата „Еко училиште“.

Последно освежено на петок, 03 декември 2010 14:10
Повеќе...
 
Свечено одбележан јубилејот од 65 годинишното постоење на кавадаречката Гимназија PDF Печати Е-пошта
четврток, 25 ноември 2010 21:15

Доследна на долгогодишната традиција, гимназијата „Добри Даскалов“ свечено го прослави роденденот на својот патрон. На одбележувањето на 128 години од раѓањето на македонскиот револуционерен водич, му соодветствуваа и јубилејните 65 години од постоењето на кавадаречката Гимназија.

Свечената манифестација започна на Грдскиот плоштад, со невообичаено спортско дефиле, со хулахоп игра на ученички од Гимназијата. Вртењето по ритамот на познатите светски рефрени несомнено ги задржа погледите на случајните и неслучајните минувачи. Учесниците во дефилето заедно со професорите по спорт и спортски активности,  успеаја да направат еден прекрасен спој на спортот и уметноста.

Последно освежено на недела, 24 април 2011 23:09
Повеќе...
 
Образовно рандеву 2010 PDF Печати Е-пошта
недела, 07 ноември 2010 13:20

На 30 и 31 октомври, во Прилеп се одржа „Образовно ранедеву 2010“ во организација на МАССУМ (Младинска организација на средни стручни училишта на Македонија) со поддршка  на УСАИД, Министерството  за образование и наука и Бизнис партнери.

Последно освежено на недела, 07 ноември 2010 16:32
Повеќе...
 
Презентации на тема „Живот-ДА Дрога-Не“ PDF Печати Е-пошта
сабота, 30 октомври 2010 18:26

Во текот на месец октомври Полициската станица од општа надлежност Кавадарци, под раководство на инспекторите за превенција г-дин Димитар Каракулев, г-ѓа Благица Кицева, началникот за превенција г-дин Ненко Александров и претставник од ОБСЕ во соработка со млади волонтери - ученици од гимназијата организираа и реализираа повеќе презентации на тема „Живот-ДА Дрога-Не“.

Последно освежено на понеделник, 03 јануари 2011 18:32
Повеќе...
 
Кампања за Денот против гладот PDF Печати Е-пошта
недела, 17 октомври 2010 16:24

 DenProtivGladot1

Меѓународниот ден на гладот -16 Октомври, со бројни активности се одбележува насекаде во светот. Општинската организација на Црвен крст, Кавадарци во соработка со нашето училиште, мобилизира ученици – доброволци коишто имаа задача да поделат талони, вредни 20 денари, во сите основни и среди училишта од градот, сите организации, институции, градски локали, туристички агенции и сл.

Последно освежено на четврток, 04 ноември 2010 12:44
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Следно > Крај >>

Страница 98 од 110

Креативно катче

Банер

Кажи нешто

Банер

Стани гимназијалец!!!

Банер


Кодекс за однесување на учениците

Банер

Флаер

Банер
Facebook Image

е-списанија

Youtube Channel
Wiki

Wikipedia

Go macedonian english german french italian

Систем за е-учење

Банер

iOERc.mk

Банер

DIGITeachEUrope

Банер

Отворени едукативни ресурси

Огласна табла

Банер

Информации за Државна матура

Банер

Времетраење на часовите

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер