Array

Мисија и цел

Знаењето е едно од ретките нешта што можат да се даваат и да се примаат безгранично. Мисијата на сите наставници е несебично да го делат знаењето на сите ученици што сакаат да го усвојат и да го примат. Наша цел е да ги мотивираме учениците како да учат, со креативни методи и техники коишто постојано ги усовршуваме, со најновите средства на информатичката технологија, што постојано ги обновуваме. Знаењето го создаваме, го пренесуваме и го имплементираме кај сите наши ученици.

СОУ Гимназија „Добри Даскалов“
Уписи за осмоодделенците PDF Печати Е-пошта
четврток, 29 април 2010 10:05

Во согласност со распишаниот Конкурс за запишување ученици во јавните средни училишта, СОУ Гимназија „Добри Даскалов“ Кавадарци објавува ОГЛАС за запишување на ученици за учебната 2010/2011 година.

Последно освежено на четврток, 30 септември 2010 22:56
Повеќе...
 
Натпревар по француски јазик PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 2
НајлошоНајдобро 
сабота, 24 април 2010 10:04

На 24. 04. 2010 година (сабота) на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ во Скопје се одржаОлимпијада по француски јазик.

Последно освежено на четврток, 30 септември 2010 22:56
Повеќе...
 
Регионален натпревар по физика PDF Печати Е-пошта
сабота, 24 април 2010 10:03

На 24.04.2010 година се одржа Регионалниот натпревар по физика на Природно-математичкиот факултет во Скопје. Учествуваа учениците:

Последно освежено на четврток, 30 септември 2010 22:56
Повеќе...
 
Саем на книгата и Денови на образование и кариера PDF Печати Е-пошта
петок, 16 април 2010 10:02

И оваа година се одржува 22. Саем на книгата, кој ќе трае од 13 до 18 април во арената „Метрополис“. Влезот чини 30 денари, за организирани посети на ученици и студенти е 20 денари, а  бесплатен е за деца до седум години и за пензионери.

Последно освежено на сабота, 02 октомври 2010 17:21
Повеќе...
 
Свечено отворено шаховското првенство во Гимназијата PDF Печати Е-пошта
четврток, 15 април 2010 10:01

Во последните девет години, нашата Гимназија, под менторство на професорите Даница Максимоска и Блаже Јованов, традиционално организира шаховско првенство. Првенството се одржува во првата половина на месец април и истото предизвикува масовен интерес кај

Последно освежено на сабота, 02 октомври 2010 17:24
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Следно > Крај >>

Страница 104 од 110

Креативно катче

Банер

Кажи нешто

Банер

Стани гимназијалец!!!

Банер


Кодекс за однесување на учениците

Банер

Флаер

Банер
Facebook Image

е-списанија

Youtube Channel
Wiki

Wikipedia

Go macedonian english german french italian

Систем за е-учење

Банер

iOERc.mk

Банер

DIGITeachEUrope

Банер

Отворени едукативни ресурси

Огласна табла

Банер

Информации за Државна матура

Банер

Времетраење на часовите

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер