Array

Мисија и цел

Во време на брз технолошки развој, глобализација, информатичка револуција и реформи во образовнието, се трудиме, подготвени да го дочекаме, прифаќајќи ги промените и новонастанатите услови како предизвик, борејќи се за својата позиција и афирмација со постигнување на нови применливи знаења, квалитет, иновативност и искористување на сите внатрешни потенцијали на училиштето.

 

СОУ Гимназија „Добри Даскалов“
Македонска олимпијада по информатика PDF Печати Е-пошта
понеделник, 17 мај 2010 07:08

После успешните Eлектронски натпревари, Регионалните и Државниот натпревар по информатика дојде време најистрајните и најамбициозните млади програмери да се соочат меѓу себе на XIV Македонска олимпијада по информатика и со тоа да се комплетира тимот кој ќе ја претставува Македонија на меѓународните натпревари.

Последно освежено на сабота, 02 октомври 2010 17:10
Повеќе...
 
Републички натпревар по физика PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 
среда, 12 мај 2010 14:06

На 08.05.2010 година во просториите на Природно-математичкиот факултет во Скопје се одржа Републичкиот натпревар по физика.

Последно освежено на четврток, 30 септември 2010 22:55
Повеќе...
 
При изборот на сопствената професија, учениците треба да ги следат сопствените импулси PDF Печати Е-пошта
среда, 12 мај 2010 14:05

Дебатите на тема „Мојата идна професија“ организирани за учениците – матуранти досега се покажаа како исклучително успешна реализација за што потврдуваат интересот и присутноста на учениците.

Последно освежено на четврток, 30 септември 2010 22:55
Повеќе...
 
Државен натпревар по историја PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 4
НајлошоНајдобро 
вторник, 11 мај 2010 14:03

Државниот натпревар по историја се одржа на 08.05.2010 година во Делчево. Од СОУ Гимназија „Добри Даскалов“ Кавадарци учествуваа учениците:

Последно освежено на четврток, 30 септември 2010 22:55
Повеќе...
 
Логорување во Горна Бошава PDF Печати Е-пошта
понеделник, 10 мај 2010 14:02

Повеќе години наназад нашето училиште организира логорување во стариот интернат во Горна Бошава. Логорувањето го организираат професорите по спорт и спортски активности за учениците кои имаат спорт и спортски активности како проектна активност.

Последно освежено на сабота, 02 октомври 2010 17:11
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Следно > Крај >>

Страница 105 од 113

Креативно катче

Банер

Кажи нешто

Банер

Стани гимназијалец!!!

Банер


Кодекс за однесување на учениците

Банер

Флаер

Банер
Facebook Image

е-списанија

Youtube Channel
Wiki

Wikipedia

Go macedonian english german french italian

Систем за е-учење

Банер

iOERc.mk

Банер

DIGITeachEUrope

Банер

Отворени едукативни ресурси

Огласна табла

Банер

Информации за Државна матура

Банер

Времетраење на часовите

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер