Home Настава Државна матура
Државна матура PDF Печати Е-пошта

Соопштенија и информации за Државна матура во учебната 2016/2017 г.

Потребни информации за Државна матура може да се добијат и преку ИНТЕРНЕТ на www.matura.gov.mk

Флаер за Државна матура линк

Упатство за изработка на проектна задача како дел од Државна матура тука.

ДРЖАВНА МАТУРА 2017

- Термини за полагање на екстерни предмети, интерни предмети и одбрана на проектна задача во јунски и августовски испитен рок линк

- Им се соопштува на учениците дека 30 ноември е краен рок за избор на тема за проектна задача.

- Соопштение за проектна задача на овој линк

Концепција на Државна матура во учебната 2016/2017 година

Pdf-golemaПријава за полагање на Државна матура

Pdf-golemaПотврда за пријавување на Државна матура