Home Настава Документи
Документи PDF Печати Е-пошта

Во прилог можете да ги погледнете следните документи за работата на училиштето:

issuu-s  СТАТУТ на СОУ Гимназија „Добри Даскалов“ - Кавадарци

issuu-s Годишна програма за воспитно-образовната работа на училиштето за учебната 2016/2017 година

issuu-s Годишен извештај за воспитно-образовната работа на училиштето за учебната 2015/2016 година

issuu-s Самоевалуација на училиштето

Pdf-golema Програма за организација и реализација на училишните ексурзии за учениците од СОУ Гимназија „ДОБРИ ДАСКАЛОВ“  во учебната 2016/2017 год.