Информација за деветооделенците за упис во I година во гимназијата Добри Даскалов PDF Печати Е-пошта
понеделник, 24 април 2017 17:38

Stani-gimnazijalec

Се известуваат сите ученици кои што следната учебна 2017-18 година планираат да се запишат и да го продолжат своето образование во гимназијата Добри Даскалов дека од оваа учебна година направени се нови промени во наставните планови и програми. За сите овие промени можете да се информирате од следните документи:

Pdf-golema О Г Л А С за запишување на ученици во СОУ Гимназија „Добри Даскалов“ Кавадарци за учебната 2017/2018 година

Pdf-golema И Н Ф О Р М А Т О Р за упис во I (прва) година во учебната 2017/2018 година во СОУ Гимназија „Добри Даскалов“ Кавадарци

Pdf-golema П Р И Ј А В А за запишување ученици во државните средни училишта во I (прва) година во учебната 2017/2018 година (пријавата се добива во училиштето на денот на запишување)

Pdf-golema Н А С Т А В Н И  П Л А Н О В И за гимназиско образование (започнуваат од следната учебна година)

Наставниот план за стручно образование (економски техничар и правен техничар) останува непроменет и истиот можете да погледнете на нашиот веб сајт во делот Настава и Наставен план и програма или на овој линк.

Последно освежено на вторник, 27 јуни 2017 12:59

Пофалби и поплаки - Дете правобранител