9 мај - Денот на Европа PDF Печати Е-пошта
среда, 17 мај 2017 09:45

На 9 мај по повод Денот на Европа во Домот на културата нашите ученици настапија со интересен перформанс со традиционални детски игри како што се: ластика, долга магарица, анина јанина, бзз, скокање на јаже и др., а на крајот го завршија со заедничка композиција Макарена под менторство на проф. Блаже Велков. Сите присутни во салата беа пријатно воодушевени од интересниот настап на нашите ученици.

Последно освежено на среда, 17 мај 2017 20:28