Државен натпревар на детски и младински хорови и оркестри PDF Печати Е-пошта
сабота, 20 мај 2017 18:27

На 20.5.2017 год. во Домот на културата „Иван Мазов - Климе“ Кавадарци се одржа Државен натпревар на детски и младински хорови и оркестри во кој земаа учество оркестарот и хорот при СОУ Гимназија „Добри Даскалов“ Кавадарци под раководство на проф. Драган Вељковиќ.

Настапот беше успешно изведен пред кавадаречката публика, а стручното жири ги додели следните награди:

I место - 98 бода за оркестарот;

II место - 88 бода за хорот.

Со ова се потврди уште една успешна година на хорот и оркестарот од нашето училиште.

Последно освежено на понеделник, 22 мај 2017 11:58