Соопштение за почеток на наставата во новата учебна година PDF Печати Е-пошта

Им се соопштува на сите ученици дека редовната настава за учебната 2017/2018 година започнува на 04.09.2017 година (понеделник).

Учениците од I (прва) и III (трета) година ќе бидат на настава во претпладневната смена со почеток во 07:00 часот.

Учениците од II (втора) и IV (четврта) година ќе бидат на настава во попладневната смена со почеток во 13:00 часот.

Директорката и вработените на гимназијата им посакуваат успешна учебна година на сите ученици и многу успеси во текот на целата година.

Невенка Поп-Ангелова,

Stani-gimnazijalec