Home За Нас Под мотото „Израдувај некого" учениците од гимназијата спроведоа хуманитарна акција
Под мотото „Израдувај некого" учениците од гимназијата спроведоа хуманитарна акција PDF Печати Е-пошта

Деновиве под мотото „Израдувај некого" учениците од гимназијата Добри Даскалов спроведоа хуманитарна акција. Со паричните средства се обезбедија новогодишни пакетчиња, играчки и облека кои се донираа во Малиот групен дом. На детската радост и немаше крај. Дружењето на учениците од гимназијата и дечињата продолжи со заедничка роденденска прослава на едно од дечињата.

20171227 181219-min received 2003523599658631-min

received 2003523592991965-min 20171227 180755-min