Учениците од III година во посета на ПС Кавадарци PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро
петок, 06 април 2018 11:50

На ‎03.04.2018 год учениците од III год од гимназијата Добри Даскалов во рамките на активностите по предметот географија- изборен и географија за економисти кај проф. Фердинанд Чејков беа во посета на полициската станица во Кавадарци. Учениците во оваа тематска целина изучуваат за терцијарни дејности во кое припаѓа и сообракајот. На овој час самите ученици беа запознати со проблемите со зголемен број на возила, аерозагадување, употреба на сигурносен појас, забрана на користење на алкохол и мобилен додека управуваме моторно возило и сл. Голема благодарност до ПС Кавадарци.

Photo 4-3-18 15 49 16

Photo 4-3-18 15 49 16 1

Photo 4-3-18 15 49 17

Креативно катче