Home Настава Посета на осигурителна компанија во рамките на предметот Практична настава
Посета на осигурителна компанија во рамките на предметот Практична настава PDF Печати Е-пошта

Во рамките на наставниот предмет Практична Настава со предметниот наставник Татјана Ралевска учениците од клас II-7 при СОУ "Добри Даскалов" - Кавадарци, на ден 16.04.2018 година ја посетија Осигурителната компанија "Евроинс" со експозитура на територијата на Општина Кавадарци. Агентот за осигурување Гордана Зимоска детално ги запозна учениците за дејствијата поврзани со патничкото осигурување, за осигурување на моторните возила, за осигурување од штети причинети од елементарни непогоди. Акцентот во нејзиниото излагање го стави на Европскиот записник кој е воведен пред 5 години за побрзо и поекономично надоместување на штетата причинета од сообраќајна незгода. Учениците знаењето го дополнија со разгледување на полиса за осигурување на моторно возило.

30422056 876052652578835 823890343 n