Презентација во општина Кавадарци за зачувување на животната средина PDF Печати Е-пошта
недела, 20 мај 2018 18:45

На ‎16-05-2018 год во просториите на општина Кавадарци по иницијатива на проф. по географија Фердинанд Чејков учениците од прва и трета година по предметот Географија од Гимназијата Добри Даскалов беа во посета на општината на презентација за зачувување на животната средина каде што имаа свое излагање инспектори од дадената област. Учениците се запознаа со загадување на воздухот, почвата,водата и нејзино неконтролирано трошење.

viber image

viber image 2