Државен натпревар по биологија PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро
среда, 30 мај 2018 21:10

На Државниот натпревар по биологија кој се одржа на ПМФ  - Институт по биологија - Скопје, на ден 19.05.2018 год. учестуваа ученици од нашето училиште и ги постигнаа следните резултати:

Слободан Јовановиќ од I год. освои II место, Тодорка Тодорова од I год. освои III место, Мартин Гогов од I год. освои III место, Александра Кадрова од III год. пофалница, Елена Спирова од II год. пофалница, под менторство на проф. Елизабета Иговска.

Им се заблагодаруваме за несебичното залагање и учество на натпреварите и им посакуваме успеси и понатаму.

Photo 5-28-18 11 26 18 1

Photo 5-28-18 11 26 16

Креативно катче

Кажи нешто