Home За Нас Соопштение за почеток на наставата во новата учебна година
Соопштение за почеток на наставата во новата учебна година PDF Печати Е-пошта

Им се соопштува на сите ученици дека наставата во новата учебна 2018/2019 година ќе започне на 03.09.2018 година (понеделник) и тоа: за учениците од I (прва) и III (трета) година со почеток во 07:00 часот, а за учениците од II (втора) и IV (четврта) година со почеток во 10:00 часот.

Директорката и вработените на гимназијата им посакуваат успешна учебна година на сите ученици и многу успеси во текот на целата година.

Невенка Поп-Ангелова,

Stani-gimnazijalec