Повик за учество на интеркултурна размена во детското село Песталоци, Троген, Швајцарија PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро
вторник, 30 октомври 2018 08:16

Коалиција на младински организации СЕГА објавува Повик за учество на интеркултурна размена во детското село Песталоци, Троген, Швајцарија, во рамките на проектот: “Имплементација на Конвенцијата на правата на детето во Република Македонија”

Линк до повикот

Упатство за пријавување

Последно освежено на вторник, 30 октомври 2018 00:21

Креативно катче

Кажи нешто

Стани гимназијалец!!!

Кодекс за однесување на учениците

Флаер

Facebook Image

е-списанија

Youtube Channel

Wiki

Go macedonian english german french italian