Ученици од III година во посета на Музејот на град Кавадарци PDF Печати Е-пошта
понеделник, 19 ноември 2018 20:59

Денес по предметот Географија учениците од III год од гимназијата Добри Даскалов беа во посета на музејот на град Кавадарци - единствениот во Р. Македонија за храна, вино и музика. Во оваа втора тематска целина се изучува за Антропогени одлики од каде и учениците се запознаа со стариот начин на обработка на почвите (екстезивен) но и за другите географски културни наследства во Тиквешијата.

Photo 11-19-18 17 36 10 1

Photo 11-19-18 17 36 11