Одржан регионален натпревар по македонски јазик и литература PDF Печати Е-пошта
среда, 10 април 2019 12:59

На 06.04.2019 година во Неготино се одржа регионален натпревар по македонски јазик и литература. Учество зедоа двајца ученика од СОУ Гимназија "Добри Даскалов". Од втора година под менторство на професор Кочо Кочов се натпреваруваше ученикот Александар Стојанов, а од трета година ученичката Мартина Велковиќ под менторство на професор Гордана Еленова.

Ученичката Мартина Велковиќ освои трето место и обезбеди учество на државен натпревар.
Natprevar-makedonski