Array

Mission und Zweck

In Zeiten der raschen technologischen Entwicklung, Globalisierung, Informationsrevolution und Bildungsreformen, versuchen wir bereit zu sein, durch umfassende Änderungen und neuen Bedingungen als Herausforderung, kämpfen wir für unsere Position und Anerkennung, damit erreichen wir ein neues anwendbares Wissen, Qualität, Innovation und die Nutzung aller internen Potenziale der Schule.
СОУ Гимназија „Добри Даскалов“
Покана за патронат на училиштето PDF Drucken E-Mail
Montag, den 13. November 2017 um 02:07 Uhr

Почитувани,

Ве покануваме на одбележување на патрониот празник на СОУ Гимназија „Добри Даскалов“ Кавадарци. На 13 ноември 2017 год во 12 часот ќе се положи цвеќе пред бистата на патронот Добри Даскалов, ќе се одржи културно-уметничка програма и ќе се отворат класните првенства.

Zuletzt aktualisiert am Montag, den 13. November 2017 um 02:11 Uhr
 
Во Шпанија се одржа прва воведна средба од проектот RAINBOW PDF Drucken E-Mail
Mittwoch, den 08. November 2017 um 18:07 Uhr

Во периодот од 31.10.2017 до 03.11.2017 во Малага, Шпанија се одржа прва воведна средба од проектот RAINBOW – Right attitude In building our world кој се имплементира во гимназијата од септември 2017 година и ќе трае во наредниот период од две години. Средбата се одржа во училиштето IES Bezmiliana, Ринкон де ла Викторија, Малага, Шпанија.

001

Zuletzt aktualisiert am Mittwoch, den 08. November 2017 um 18:16 Uhr
Weiterlesen...
 
Доделени наградите за Конкурсот по повод 31 Октомври - Светски ден на штедењето PDF Drucken E-Mail
Montag, den 06. November 2017 um 16:37 Uhr

На конкурсот објавен од Народна банка на Република Македонија, Министерството за финансии и Агенцијата за супервизија на осигурување, по повод Светскиот ден на штедењето – 31 Октомври, учество од СОУ Гимназија „Добри Даскалов” – Кавадарци зеде ученичката Мартина Нанева од II–6 клас, економско-правна и трговска струка, профил: економски техничар, под менторство на професорката по економски предмети, Лоска Давчева.

23377020 1514461885298860 983754898 o  23336250 1514452128633169 1623745153 o

Zuletzt aktualisiert am Montag, den 06. November 2017 um 16:42 Uhr
Weiterlesen...
 
Клубот на читатели во посета на есенскиот Саем на книгата PDF Drucken E-Mail
Benutzerbewertung: / 1
SchwachPerfekt 
Sonntag, den 05. November 2017 um 14:49 Uhr

Традиционалниот есенски Саем на книгата во Кавадарци се одржа од 30. X до 4. XI 2017 г. во просториите на Градската библиотеката „Феткин“.

По тој повод челновите на Клубот на читатели при СОУ Гимназија „Добри Даскалов “, под менторство на професорката Катица Манева, го посетија Саемот и ги разгледаа штандовите полни со книги. Љубителите на уметничката литература имаа можност да набават одредени изданија со промотивни цени.

viber image1

Weiterlesen...
 
Еко - конкурс на тема „Влијанието на човекот врз животната средина“ PDF Drucken E-Mail
Samstag, den 04. November 2017 um 23:22 Uhr

Eko-konkurs

Zuletzt aktualisiert am Samstag, den 04. November 2017 um 23:26 Uhr
 
<< Start < Zurück 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Weiter > Ende >>

Seite 1 von 96

Креативно катче

Banner

Кажи нешто

Banner

Стани гимназијалец!!!

Banner


Кодекс за однесување на учениците

Banner

Флаер

Banner
Facebook Image

E-Zeitschriften

Youtube Kanal
Wiki

Wikipedia

Go macedonian english german french italian

E-lernen

Banner

iOERc.mk

Banner

DIGITeachEUrope

Banner

Отворени едукативни ресурси

Schwarzes Brett

Banner

Staatsdiplom

Banner

Dauer der Unterrichtstunde

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner