Array

Мисија и цел

Знаењето е едно од ретките нешта што можат да се даваат и да се примаат безгранично. Мисијата на сите наставници е несебично да го делат знаењето на сите ученици што сакаат да го усвојат и да го примат. Наша цел е да ги мотивираме учениците како да учат, со креативни методи и техники коишто постојано ги усовршуваме, со најновите средства на информатичката технологија, што постојано ги обновуваме. Знаењето го создаваме, го пренесуваме и го имплементираме кај сите наши ученици.

СОУ Гимназија „Добри Даскалов“
Прослава на мирот PDF Печати Е-пошта
петок, 30 април 2010 13:58

Тимот кој активно учествува и работи на „Проектот за Мир“, на 30 април присуствуваше на Годишното собрание во Скопје. Училиштето домаќин, „Здравко Цветковски“, приреди неколкучасовна програма, исполнета со музички перформанси, драма и игра. 

Последно освежено на сабота, 02 октомври 2010 17:15
Повеќе...
 
Општинскиот натпревар во Прва помош PDF Печати Е-пошта
четврток, 29 април 2010 13:47

На 29.04.2010 година, во училишниот двор на нашата Гимназија се одржа Општинскиот натпревар во Прва помош, организиран од О.О. Црвен крст - Кавадарци.

Последно освежено на сабота, 02 октомври 2010 17:18
Повеќе...
 
Уписи за осмоодделенците PDF Печати Е-пошта
четврток, 29 април 2010 10:05

Во согласност со распишаниот Конкурс за запишување ученици во јавните средни училишта, СОУ Гимназија „Добри Даскалов“ Кавадарци објавува ОГЛАС за запишување на ученици за учебната 2010/2011 година.

Последно освежено на четврток, 30 септември 2010 22:56
Повеќе...
 
Натпревар по француски јазик PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 2
НајлошоНајдобро 
сабота, 24 април 2010 10:04

На 24. 04. 2010 година (сабота) на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ во Скопје се одржаОлимпијада по француски јазик.

Последно освежено на четврток, 30 септември 2010 22:56
Повеќе...
 
Регионален натпревар по физика PDF Печати Е-пошта
сабота, 24 април 2010 10:03

На 24.04.2010 година се одржа Регионалниот натпревар по физика на Природно-математичкиот факултет во Скопје. Учествуваа учениците:

Последно освежено на четврток, 30 септември 2010 22:56
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Следно > Крај >>

Страница 99 од 105

Креативно катче

Банер

Кажи нешто

Банер

Стани гимназијалец!!!

Банер


Кодекс за однесување на учениците

Банер

Флаер

Банер
Facebook Image

е-списанија

Youtube Channel
Wiki

Wikipedia

Go macedonian english german french italian

Систем за е-учење

Банер

iOERc.mk

Банер

DIGITeachEUrope

Банер

Отворени едукативни ресурси

Огласна табла

Банер

Информации за Државна матура

Банер

Времетраење на часовите

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер