Array

Мисија и цел

Во време на брз технолошки развој, глобализација, информатичка револуција и реформи во образовнието, се трудиме, подготвени да го дочекаме, прифаќајќи ги промените и новонастанатите услови како предизвик, борејќи се за својата позиција и афирмација со постигнување на нови применливи знаења, квалитет, иновативност и искористување на сите внатрешни потенцијали на училиштето.

 

СОУ Гимназија „Добри Даскалов“
Флаер за уписи на осмоодделенците во I година PDF Печати Е-пошта
среда, 09 јуни 2010 07:17

Осмоодделенци,
За Вашиот упис во учебната 2010/11 година, можете да погледнете во специјално за Вас изготвениот флаер. Тука ќе ги добиете најосновните потребни информации во врска со  уписите.

Последно освежено на среда, 27 октомври 2010 22:31
Повеќе...
 
Средба со министерот за образование и наука PDF Печати Е-пошта
вторник, 01 јуни 2010 07:16

Просветните работници се основа на воспитно-образовниот систем

Вчера во нашиот град присуствуваше делегација од Владата на Р. Македонија на чело со премиерот Никола Груевски и министерот за образование и наука Никола Тодоров, по повод пуштање во употреба на училишната спортска сала на СОЗШУЦ „Ѓорче Петров“, која е дел од проектот за изградба на 145 училиштни спортски сали.
Неочекувано и пријатно изненадување за вработените од Гимназијата беше посетата на министерот за образование и наука г-дин Никола Тодоров.

Последно освежено на четврток, 30 септември 2010 22:53
Повеќе...
 
Освоена I и III награда „Ацо Караманов“ на XXII Државен натпревар по македонски јазик и литература PDF Печати Е-пошта
понеделник, 31 мај 2010 07:15

Тригодишната традиција на успеси на учениците од гимназијата „Добри Даскалов” на Државниот натпревар по македонски јазик и литература за учениците од средно образование продолжи и годинава. Имено, веќе четири години по ред средношколците од II и III година успеваат да се пласиираат меѓу првите три места во различни категории на натпреварот. 

Последно освежено на четврток, 30 септември 2010 22:53
Повеќе...
 
Италија - средновековен споменик со современ сјај PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 
недела, 30 мај 2010 07:14

Сите патишта водат кон Рим. Со оваа мисла и ние нестрпливо го очекуваме мигот кога ќе започне и нашето патување.

Последно освежено на четврток, 30 септември 2010 22:54
Повеќе...
 
Посета на претставници на СОУ „Наум Наумовски-Борче“ Крушево во Гимназијата PDF Печати Е-пошта
сабота, 29 мај 2010 07:11

Месец мај, месецот на матурантите, во СОУ Гимназија „Добри Даскалов“ беше и во знакот на меѓуучилишната соработка. На 27 и 28 мај во нашиот град престојуваа претставници на СОУ „Наум Наумовски –Борче“ од Крушево, кои реализираа возвратна посета по нашето престојување во Крушево.

Последно освежено на сабота, 02 октомври 2010 19:40
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Следно > Крај >>

Страница 105 од 114

Креативно катче

Банер

Кажи нешто

Банер

Стани гимназијалец!!!

Банер


Кодекс за однесување на учениците

Банер

Флаер

Банер
Facebook Image

е-списанија

Youtube Channel
Wiki

Wikipedia

Go macedonian english german french italian

Систем за е-учење

Банер

iOERc.mk

Банер

DIGITeachEUrope

Банер

Отворени едукативни ресурси

Огласна табла

Банер

Информации за Државна матура

Банер

Времетраење на часовите

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер