Проект „Лидер“ – избор на најдобар ученик во економско – правна и трговска струка

Објавено на: 04.12.2014

На 27 ноември 2014 година  СОУ Гимназија „Добри Даскалов“ Кавадарци беше домаќин на проектот „Лидер“ за избор на најдобар ученик во економско – правна и трговска струка.

Проектот „Лидер“ се реализира според предвидените активности на програмата за работа на Владата на Република Македонија.

Во проектот учествуваа ученици од образовните профили економски техничар, деловен секретар и правен техничар.

Ученици учесници од образовниот профил економски техничар беа од училиштата СОУ Јосиф Јосифовски Гевгелија, СОУ Гимназија Добри Даскалов Кавадарци, СОУ„Јане Сандански“-Струмица, СОУ „Нико Нестор“ Струга, СОУ “Свети Кирил и Методиј“ – Охрид, ОСУ „Јовче Тесличков“ Велес, СОУ„Јане Сандански“-Струмица, СEОУ Гостивар – Гостивар.

Ученици учесници од образовниот профил деловен секретар беа од училиштата ОСУ „Јовче Тесличков“ Велес и СОЕПТУ „Кузман Јосифоски Питу“ Прилеп.

Ученици учесници од образовниот профил економски техничар беа од училиштата СОЕПТУ „Кузман Јосифоски Питу“ Прилеп и СОУ Гимназија Добри Даскалов Кавадарци.

Ранг листата и освоените места можете да ја погледнете на следниот линк.

СОУ Јосиф Јосифовски Гевгелија

СОУ Гимназија Добри Даскалов Кавадарци