Училиштен натпревар по англиски јазик

Објавено на: 06.05.2014

На 23 април 2014 година во просториите на гимназијата се одржа Училиштен натпревар по англиски јазик. На натпреварот учество земаа учениците од втора година гимназиско и стручно образование под менторство на проф. по англиски јазик Ленча Анѓушева-Чаушева.

На училиштниот натпревар се натпреваруваа следните ученици: Митрова Тања, Јованова Радица, Јованов Методија, Златков Драган од 2-1 клас, Петровска Александра, Каровски Филип од 2-2 клас, Костова Сандра, Темов Ѓорѓи, Спасовски Дамјан, Ташева Емилија, Ристов Марко од 2-4 клас, Михов Кристијан, Тасев Симеон, Ташев Мартин, Ангелов Лазар, Ристов Зоран, Крстева Кристина, Ташева Андријана од 2-5 клас, Дојков Јован и Ефремовски Виктор од 2-7 клас.

За Општинскиот натпревар се пласираа следните ученици: Каровски Филип од 2-2 клас, Ташева Емилија од 2-4 клас и Дојков Јован од 2-7 клас.

На учениците, како и на нивниот ментор им посакуваме многу среќа и успех на Општинскиот натпревар.